Elevii Gimnaziului Alexandru Lupascu din Volovita, Republica Moldova au intors vizita facuta in primavara de elevii scolii noastre.

Ca urmare a parteneriatului existent intre scoala Gala Galaction din Mangalia si gimnaziul Alexandru Lupascu din Volovita elevii de peste Prut au venit in vizita la Mangalia.

Grupul vizitatorilor a fost compus din cadre didactice, parinti ai elevilor si elevi ai gimanziului Alexandru Lupascu.

Acestia au fost gazduiti (pe baza de reciprocitate) de parintii elevilor nostri.

S-au bucurat din plin de tot ce ofera sezonul estival romanesc.

Au fost primiti de primarul orasului Mangalia, Radu Cristian. Geamia Esmahan Sultan a reprezentat un punct pe itinerariul local al grupului.

In orasul Constanta au vizitat Delfinariul si au vazut statiunea Mamaia din telegondola. Desigur, nu au fost uitate nici statiunile din sudul litoralului si nici Vama Veche.

Au ajuns
Au ajuns 2